Košík je prázdný
Kotle
Na uhlí a pelety
Tlakový podavač
Na dřevo
Litinové
Ostatní
Palivo

Klimosz Wally Holz 25 kW SVT23979

Palivo: Dřevo

Vaše cena s DPH: 96 548 Kč
Vaše cena bez DPH: 79 792 Kč
Euro:
ks

Technická specifikace:

Kód zboží: HOLZ25
Záruka: 36 měs.

Kotel je registrován v seznamů kotlů pro dotaci SVT23979.

Jmenovitý výkon: 25 kW

Orientační plocha: do 250 m(pro nezateplený objekt)

Třída energetické náročnost: A +

Emisní třída kotle: 5

Ekodesign: Ano

Norma: EN 303-5


Záruční doba:
 • 3 let na těsnost výměníku/ 5 let při výměníku 8mm
 • 2 roky na ostatní části


Základní palivo: Dřevo (délka polena max. 50cm)


Konstrukce: kotlová ocel P265GH tloušťky 6, 8 (za doplatek) mm
 
KLIMOSZ WALLY HOLZ je poloautomatický teplovodní zplyňovací kotel určená pro spalování dřeva. Nabízí jednu z nejlevnějších forem vytápění, které jsouk dispozici na trhu při současných cenách paliv. Díky speciální konstrukci výměníku, která je obložena keramickými tvarovkami a moderním řízením spalování, byla dosažena vysoká účinnost až 90%. Výsledkem je extrémně čistý a ekologický proces spalování, díky němuž tento typ kotle splňuje nejvyšší evropské a národní ekologické normy jako ekodesign(Holz 25kW) a "5-třída".
 
Klimosz WALLY HOLZ byl vyroben z vysoce kvalitní kotlové oceli P265GH se zvýšenou teplotní odolností a plasticitou. Tloušťka stěny vnitřního výměníku je  6 až 8 mm, což dokazuje mimořádnou trvanlivost a kvalitu výrobku.
Kotel má mimořádně velkou spalovací komoru o objemu 120 litrů s možností vkládání dřevěných kulatých špalků o délce až 50 cm, velká přikládácí dvířka o rozměrech 260 x 432mm. To vše umožňuje extrémně dlouhou práci na jednu přikládku paliva - až 12 hodin.
 
Kotel Klimosz WALLY HOLZ je šetrný k životnímuprostředí - ekologické a obnovitelné palivo, dřevo, udržuje nulovou bilanci CO2- rostoucí strom absorbuje tolik oxidu uhličitého, jaký vzniká při spalování a malé množství popele je jen pár kilo z 1 tuny paliva, může být použito např. jako přírodní hnojivo na zahradě.

Ve výměníku spalinového potrubí byl použit spolehlivý a jednoduchý čisticí systém - jsou to speciální spirálové prvky, které jsou spojeny s pákou, díky které lze pohybem snadno a rychle vyčistit spalinovou cestu, aby byla zajištěna optimální účinnost a čistota převodu tepla ze spalin do vody.

Kotel má velikost srovnatelnou se standardním kotlem, malou výškou a rozměry, takže je vhodný jak pro modernizovanou kotelnu, tak nové budovy.

Kotel je charakterizován spolehlivostí a bezpečností: standardně je vybaven chladící smyčkou, která chrání kotel před přehřátím. Kotel je vybaven řadou snímačů teploty a moderním ovladačem, navíc má kotel tepelný spínač - po spálení dřeva ve spalovací komoře se sám vypne.


JAK FUNGUJE KOTEL NA ZPLYŇOVÁNÍ DŘEVA?

Zplyňování je termochemická přeměna, kterou lze označit za proces konverze tuhých paliv na uhlíkovém základě; příkladem je přeměna dřevní štěpky do hořlavého výhřevného energetického plynu známého pod názvem „syngas“. Zplyňování probíhá v uzavřeném prostoru kotle za omezeného přístupu vzduchu v teplotním rozsahu 700 až 1200 °C.
Produktem zplyňovaní je výhřevný energetický plyn, který lze dále energeticky zpracovat. Výhřevný energetický plyn obsahuje:  výhřevné složky (H2, CO, CH4 )  doprovodné složky (CO2,H2O,N2)  znečisťující složky (dehet, prach, sloučeniny síry, chloru, alkálie a další) 

Proces zplyňování je rozsáhlý, je složen z celé řady reakcí a je řízen čtyřmi základními pochody: 1. Sušení 2. Pyrolýza 3. Redukce 4. Hoření Pro uskutečnění prvních tří procesů je nutné dodávat teplo – jedná se tedy o takzvané endotermní procesy (spotřebovávají teplo). Podle způsobu přivedení tepla do procesu, lze zplyňování rozdělit na autotermní a alotermní zplyňování. Autotermní zplyňování, též nazývané jako přímé zplyňování, pokryje tepelnou spotřebu pro první tři pochody částečným spálením paliva a není potřeba přivádět další teplo z jiného okolního zdroje. Alotermní zplyňování, též nazývané jako nepřímé zplyňování, přivádí do procesu teplo z okolního externího zdroje.
 
Pro zajištění správného spalovacího procesu, bezporuchového provoz kotle a zajištění kontinuálního přívodu tepla je nutná montáž akumulační nádrže s kapacitou optimálně 55 l/ 1 kW výkonu kotle, včetně systému Laddomatu.
Minimální kapacita vyrovnávací nádrže je: > 800L pro WALLY HOLZ 18kW, a >1000L pro WALLY HOLZ 25kW.Manuál naleznete v kategorii Ke stažení:
Novinky
 • Zboží odesíláme do ČR i SR
 • Naše kotle je možné rovněž použít pro ohřev TUV výdrž zásobníku až 6 týdnu! Ohřev TUV pomocí kotle levnější než elektřinou!


Kontaktujte nás
 • TEL +420 604 491 023
 • TEL +420 734 838 637
 • Objednávky a dotazy PO - PÁ
  od 8:00 do 18:00
  hod
 • E-MAIL info@kvalitnikotle.cz
 • ICQ 604766459
Partnerské weby
 • STROJNIVYBAVENI.CZ
 • FOGO-INDUSTRY.CZ
Anketa

Jakým palivem hodláte vytápět:

Celkem hlasů: 7289027